Πάμε θέατρο στο... δρόμο

Προτάσεις
11/09/2013

Για πέντε ημέρες από το πρωί ως αργά το βράδυ, 60 ομάδες και πάνω από 400 καλλιτέχνες θα πραγματοποιήσουν πάνω από 250 παραστάσεις στο 3ο Διεθνές Φεστιβάλ Θεάτρου Δρόμου, η Τελετή Έναρξη πραγματοποιήθηκε χθες στην Πλατεία Κοτζιά με το δρώμενο «Η τρέλα της ημέρας» από το Θέατρο Δρόμου Helix.

Από σήμερα μέχρι και τη Δευτέρα 4 Ιουλίου θα πραγματοποιηθούν τα θεάματα σε όλο το ιστορικό κέντρο της Αθήνας, περιλαμβάνοντας και κάποιες παραστάσεις περιφερειακά, καθώς και το «Art Market» στο Ίδρυμα Μιχάλης Κακογιάννης. Στις 4 Ιουλίου στο εν λόγω ίδρυμα θα γίνει η απονομή των βραβείων στις καλύτερες παραστάσεις του φεστιβάλ, ενώ στην Πλατεία Μοναστηρακίου και στην Πλατεία Κοτζιά θα πραγματοποιηθεί η Τελετή Λήξης.

Το φεστιβάλ είναι μια συνδιοργάνωση του Πολιτισμικού Οργανισμού του Δήμου Αθηναίων και την αιγίδα του Δήμου Αθηναίων, την στήριξη του Υπουργείου Πολιτισμού και Τουρισμού, της Ευρωπαϊκής Επιτροπής και των Ολυμπιακών Ακινήτων, καθώς επίσης και με την αιγίδα του Διεθνούς Ινστιτούτου Θεάτρου.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
LA SECTA DANCE COMPANY, NY Style Salsa: Παρασκευή και Κυριακή στις 18:30 και Σάββατο στις 18:00.
ΕΝ ΦΛΩ ομάδα δράσης, Τυπωθείτω και Εικαστικά Χ_ART_ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ (BANK _ART_NOTES): Παρασκευή και Σάββατο στις 1830 και Κυριακή στις 18:00.
ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΒΑΡΔΑΚΑΣΤΑΝΗ, Θα πάθω κρίση: Κυριακή στις 13:30.
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΤΑΙ ΤΣΙ ΤΣΟΥΑΝ, Τριαντάφυλλο Τάι Τσι Τσουάν: Σάββατο στις 19:00,
Κυριακή: 19.30
ΜΑΡΙΟΣ ΣΤΡΟΦΑΛΗΣ, Gare de rêves: Παρασκευή: 19.30, Σάββατο: 20.00
HELIX, CRAZY OF THE DAY: Παρασκευή, Σάββατο 22.00, Κυριακή: 21.30
SELI KANOU, Αφρικάνικος Χορός, Κρουστά και Μουσική, Παρασκευή, Σάββατο: 23.00, Κυριακή: 23.30
SOLD OUT, Live: Παρασκευή, Σάββατο 00.00 και Κυριακή: 22.30
THE SCHOOL DRIVERS Κυριακή: 00.30

ΕΡΜΟΥ
LA PROMENADE – FACE PAINTING: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 11.00
ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 12.00
STREET ARTS WORKSHOP – ΤΟΥΡΚΙΑ, Human Statues: Παρασκευή: 19.00, Σάββατο: 11.30
HELIX, (Plits Plats): Παρασκευή, Σάββατο: 12.30
HELIX, Tel_Fonikos@prothalamos.gr Αʼ: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 12.30
FIRETER, Flowers – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ: Παρασκευή & Σάββατο: 13.30
HELIX, Φαντασία με χρώματα: Παρασκευή 18.00
HELIX, Tel_Fonikos@prothalamos.gr Βʼ: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 19.00
ARTOOPASPARTOO, Μαριλένα… με το χαμόγελο: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 21.00
Η ΣΙΩΠΗ ΤΩΝ ΑΜΝΩΝ, E, Jo: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 21.30

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΑΠΝΙΚΑΡΕΑ
ΨΕΥΤΙΑ ΜΕ ΑΥΤΙΑ, Σούπα με ουρά: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 11.00
ΑΜΑΛΙΑ ΓΚΟΥΜΑ, Ιουλιέτα, μόνη στην πόλη ψάχνει: Παρασκευή 12.00 Σάββατο 13.30 Κυριακή: 12.30
ALEX DE PARIS, Les Rêves: Παρασκευή: 17.00, Σάββατο: 12.30, Κυριακή: 17.00
ΟΜΑΔΑ ΚΡΟΥΣΤΩΝ ΕΘΝΙΚΟΥ ΜΕΤΣΟΒΙΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 18.00
ΑΝΤΡΕΑΣ ΠΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΟΜΑΔΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ, Είπε δε Κύριος: Παρασκευή, Σάββατο: 18.30, Κυριακή: 19.00
RESTART, Music Performance: Παρασκευή, Σάββατο: 19.00
AVISTA, Στριπτήζ: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 20.00
ΝΙΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ, Μουσική Παράσταση: Σάββατο, Κυριακή: 21.00
SWEET DELAY, Sweet Delay live: Παρασκευή: 22.00
ON THE ROAD, On the road Live: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 23.00

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ
ADRIAN CONDE, Guess What – ΙΣΠΑΝΙΑ: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 11.30 & 18.00
ΣΠΕΙΡΑ-ΣΠΕΙΡΑ, Αριστοφάνους 11: Σάββατο: 12.00
SNAP STEPS, Tribute to Michael Jackson & Formation Latin: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 17.00
MPELADES, New Style Breakers: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 17.30
OMMA ΣΤΟΥΝΤΙΟ, Τέρμιναλ 5: Παρασκευή & Κυριακή: 18.00
SCOPE DANCE THEATRE, Solo re-Battle – ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ: Παρασκευή & Κυριακή: 19.00 & 20.00, Σάββατο: 19.00
OMMA ΣΤΟΥΝΤΙΟ, Θαλάσσιο Τείχος: Παρασκευή & Κυριακή: 19.00
ΕΝΕΔΡΑ, Στήνουμε Ενέδρα: Παρασκευή & Κυριακή: 20.30
SWEET DELAY, Sweet Delay live: Σάββατο: 00.00 Κυριακή: 21.30
THE SCHOOL DRIVERS, The School Drivers Live: Σάββατο: 20.30,
NO OFFENCE, Alternative & New Wave Rock: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 22.30
ILLUSTRATION CONFUSES, Οι περιπατητές της βροχής: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 23.30
MARTHA MORELEON, Latinoamerica Canta – ΜΕΞΙΚΟ: Παρασκευή: 21.30

ΘΗΣΕΙΟ
ΜΙΚΡΟ ΘΕΑΤΡΟ, Άψε Σβήσε: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 18.00
KAVARDAK, Clown Show – ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Σάββατο: 11.30 & 18.30, Κυριακή: 18.30
ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ, Ο Πουλτσινέλα και το γελαστό δάσος: Παρασκευή 21.00, Σάββατο & Κυριακή: 19.30
BATUCA, Βραζιλιάνικοι ρυθμοί: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 21.00
ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΚΟΥΚΛΑΣ «ΠΡΑΣΣΕΙΝ ΑΛΟΓΑ», Ο Ζαχαροζυμωμένος: Παρασκευή 19.30, Σάββατο & Κυριακή: 21.00
ACTION & PLAY, Ο άνθρωπος δίπλα μου: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 23.00
ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ, Ερωτόκριτος (Ντοκιμαντέρ): Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 00.20
ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΑΙΝΙΑΣ: 00.30: Παρασκευή: Μαγική Πόλη, Σάββατο: Τζίμης ο Τίγρης & Συνοικία το όνειρο, Κυριακή: La Strata

ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΠΑΥΛΟΥ
HELIX: Κυριακή: 12.30 (Απ. Παύλου)
FIRETER, Flowers – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ: Παρασκευή & Σάββατο: 19.00, Κυριακή: 18.00
STREET ARTS WORKSHOP – ΤΟΥΡΚΙΑ, Human Statues:  Κυριακή: 19.30

ΑΠ. ΠΑΥΛΟΥ – ΑΛΣΥΛΛΙΟ ΔΕΞΙΑ
HELIX, Χαμένη Κούκλα: Σάββατο, Κυριακή: 12.30 & 20.30
ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΠΑΠΟΥΤΣΙΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΔΕΝΤΡΟ, Μαλαματένιος αργαλειός και φιλντισένιο χτένι: Παρασκευή & Σάββατο: 11.30, Κυριακή: 17.30
ΠΑΡΑΜΥΘΟΣΕΝΤΟΥΚΟ, Δρόμο παίρνει, δρόμο αφήνει: Παρασκευή & Σάββατο: 17.30, Κυριακή: 11.30
ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΘΕΑΤΡΟΥ ΠΑΙΧΤΕΣ, Παραμύθια που Χωράνε Παντού: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 19.30
ΖΩΗ ΝΙΚΗΤΑΚΗ, Ελάτε να ξετυλίξουμε την κόκκινη κλωστή, νʼ ακούσουμε ποια αλήθεια θα μας πει: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 21.30

ΑΠ. ΠΑΥΛΟΥ – ΑΛΣΥΛΛΙΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ
HELIX, Μετά (After): Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 00.30

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ
OMMA ΣΤΟΥΝΤΙΟ, Κοντραμπάσο: Κυριακή: 20.30 & 21.30

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ ΠΡΟΣ ΓΚΑΖΙ
ΣΥΝ-ΚΙΝΗΣΗΣ, Πρόσφυγες: Παρασκευή, Σάββατο: 21.00

ΘΕΑΤΡΟ ΟΔΟΥ ΕΡΜΟΥ (ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ)
ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΘΑΝΑΣΗ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ, ο Καραγκιόζης επιστήμων οικολογίας: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 21.30

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΥΜΟΥΝΔΟΥΡΟΥ
MAGIC JUGGLING, Κομεντί: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 20.30
SO7, Τι θα κάνουμε τώρα;: Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή: 22.00

ΚΕΝΤΡΟ ΤΕΧΝΩΝ ΠΑΡΚΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ
ΟΜΙΛΟΥ ΕΥΖΗΝ ΚΕΝΤΡΟΥ ΤΕΧΝΗΣ ΑΙΓΑΙΟΥ – ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΝΤΑΖΙΔΗΣ GROUP “EY ZIN”, Μορφέας: Παρασκευή, Σάββατο & Κυριακή: 21.00 (Πλατεία Αυδή – Δημοτική Πινακοθήκη).

ΘΕΑΤΡΟ ΑΛΚΜΗΝΗ
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ «ΑΚΗΣ ΔΑΒΗΣ», Σκηνές που δεν υπάρχουν: Παρασκευή Σάββατο, Κυριακή: 20.30
ΤΑΤΟΥ, Λίλιθ: Παρασκευή Σάββατο, Κυριακή: 21.30
ΠΡΟΑΥΛΙΟΣ ΧΩΡΟΣ ΣΧΟΛΗΣ «ΚΑΛΩΝ ΤΕΧΝΩΝ»
ΘΕΑΤΡΟ ΣΟΦΟΥΛΗ, Πράξη χωρίς Λόγια:  Παρασκευή, Σάββατο: 21.00

ΟΜΟΝΟΙΑ
HELIX, Birds: Κυριακή 12.30
FIRETER, Flowers – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ: Κυριακή 12.30
BATUCA, Βραζιλιάνικοι ρυθμοί: Κυριακή 12.30
STIGMA SQUAD, Graffiti στη Κοτζιά, Καπνικαρέα, Μοναστηράκι, Θησείο, Κεραμικός 

ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΙΔΡΥΜΑ Μ. ΚΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ
Παρασκευή:
ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΘΑΝΑΣΗ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ, Ο Καραγκιόζης Ερωτευμένος,12.00
SELI KANOU, Αφρικάνικος Χορός, Κρουστά & Μουσική, 13.30
ALEX DE PARIS, Les Rêves,  20.30
ADRIAN CONDE, Guess What – ΙΣΠΑΝΙΑ, 21.30
GROUP PRAXIS, NIKOS TOULIATOS – MELINA ARGIRIOU 22.00
SOUND THEATRE, NIKOS TOULIATOS, 22.45

Σάββατο:
LA SECTA DANCE COMPANY, NY Style Salsa, 11.00
AVISTA, Στριπτήζ, 12.00
ΕΙΚΑΣΤΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΚΟΥΚΛΑΣ «ΠΡΑΣΣΕΙΝ ΑΛΟΓΑ», Ο Ζαχαροζυμωμένος, 13.30
ΖΩΗ ΝΙΚΗΤΑΚΗ, Ελάτε να ξετυλίξουμε την κόκκινη κλωστή, νʼ ακούσουμε ποια αλήθεια θα μας πει…, 17.00
SOLD OUT, Live, 18.30
SO7, Τι θα κάνουμε τώρα; 20.00
ΑΜΑΛΙΑ ΓΚΟΥΜΑ, Ιουλιέτα, μόνη στην πόλη ψάχνει, 21.00
GROUP PRAXIS, NIKOS TOULIATOS – MELINA ARGIRIOU 22.00
SOUND THEATRE, NIKOS TOULIATOS, 22.45

Κυριακή:
ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΘΕΑΤΡΟΥ ΠΑΙΧΤΕΣ, Παραμύθια που Χωράνε Παντού, 11.30
ΜΟΡΦΕΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ, Ο Χαχά και η Χιχί, 12.30
ACTION & PLAY, Ο άνθρωπος δίπλα μου, 17.00
ΤΑΤΟΟ, Λίλιθ, 19.30
ΜΙΚΡΟ ΘΕΑΤΡΟ, Άψε Σβήσε, 20.30
KAVARDAK, Clown Show – ΓΕΡΜΑΝΙΑ, 21.30
GROUP PRAXIS, NIKOS TOULIATOS – MELINA ARGIRIOU 22.

Δευτέρα 30/6:
ΑΠΟΝΟΜΗ ΒΡΑΒΕΙΩΝ: 12.30

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ – CLOSING CEREMONY
Δευτέρα 4/7: 20.30

Καλά να περάσετε με θέατρο, θέατρο και θέατρο!

www.artistbook.gr
01/7/2011

Σχόλια

0 σχόλια
* Απαιτούμενα πεδία
Έχω διαβάσει και αποδέχομαι τις οδηγίες και τους όρους χρήσης

Ατζέντα

Οκτώβριος - 2017
ΔευΤριΤετΠέμΠαρΣάβΚυρ
1
2

Θέατρο - Παραστάσεις

Mon Petit Prince
34

Θέατρο - Παραστάσεις

Mon Petit Prince
Αύγουστος
5

Θέατρο - Παραστάσεις

Mon Petit Prince
Άμλετ
Αύγουστος

Μουσική - Συναυλίες

Vanessa Mae
6

Θέατρο - Παραστάσεις

Mon Petit Prince
Άμλετ
Αύγουστος

Μουσική - Συναυλίες

Disney in concert - Magical music from the movies
78
910

Θέατρο - Παραστάσεις

Στέλλα Βιολάντη
1112131415
16

Θέατρο - Παραστάσεις

Στέλλα Βιολάντη
17

Θέατρο - Παραστάσεις

Στέλλα Βιολάντη
1819202122
23

Θέατρο - Παραστάσεις

Στέλλα Βιολάντη
24

Θέατρο - Παραστάσεις

Στέλλα Βιολάντη
2526272829
30

Θέατρο - Παραστάσεις

Στέλλα Βιολάντη
31
Οκτώβριος - 2017

Ενημερωθείτε από το Artistbook

Μην χάσω

Μαντάμ Σουσού

Μαντάμ Σουσού | Παλλάς

Το Παλλάς θα φιλοξενήσει φέτος την παράσταση "Μαντάμ Σουσού" για τη σεζόν 2017-2018 σε σκηνοθεσία Γιάννη Κακλέα. Η δημοφιλής κωμωδία του Δημήτρη Ψαθά, ΜΑΝΤΑΜ ΣΟΥΣΟΥ θα αποτελέσει την εναρκτήρια παράσταση του Παλλάς για τη σεζόν ...
EX EYE

EX EYE | Gagarin 205

Οι EX EYE έρχονται από την Αμερική για μία πολλά υποσχόμενη συναυλία στο Gagarin 205 στις 3 Νοεμβρίου. Οι EX EYE φτιάχνουν μουσική που έχει δύναμη, έλεγχο, κίνηση, μουσική συγκεκριμένης αποστολής και προορισμού. Μουσική που ...

Αρχη